Школа жестової мови в Запоріжжі

жестова мова, золотий пензлик Протягом квітня 2014 силами молодіжної організації «Наше щасливе життя», Організатора Художньої Премії "Золотий Пензлик", на базі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва проходили безкоштовні курси з жестової мови (глухих).
Азам «ручної» абетки, лексиці й орфоепії в спокійній дружній атмосфері навчались під час практичних показових занять та перегляду тематичних культурно-розважальних відео-роликів, а також самостійно за допомогою відповідних відео-посібників хлопці та дівчата, жінки та чоловіки, які вирішилися зануритись у світ нечуючих людей. Для когось жестова мова - можливість знайти нових цікавих знайомих серед глухих та слабочуючих одноліток, для інших - додаткова "іноземна" мова, для третіх - можливість подальшого професійного розвитку.
 
Колективно-індивідуальний підхід до проведення занять одразу ж дав гарні результати — буквально, через хвилин 20, слухачі й слухачки вже могли «на пальцях» сказати, як їх звати, чим займаються по життю, чим захоплюються й описали свої будні.
 
жестова мова, золотий пензлик За словами слухачів даного курсу, вивчити жестову мову їм, в основному, закортіло як філантропам й активним волонтерам, дехто стикався по життю з нечуючими однолітками й хотіли б з ними в подальшому легко спілкуватися жестами, а комусь просто цікаво чи корисно по роботі.
 
— «Жестова мова — це невід'ємна частина української [мови], паралельна й, одночасно, самостійна мова спілкування наших нечуючих та слабочуючих співгромадян.
Окрім того, це доволі цікавий спосіб обміну інформацією в нестандартних ситуаціях — коли поряд голосно лунає музика, будівельні інструменти чи автомобілі, колі треба щось сказати не шепотячись, але так, аби інші не почули — наприклад, на іспитах :) » — поділився Олександр Кахай, Голова молодіжної організації «Наше щасливе життя», сурдоперекладач зі стажем.
 
За словами організаторів, для початку було вирішено провести короткий пробний місячний курс, аби дізнатись зацікавленість населення в таких знаннях, а в найближчому майбутньому планується проведення повноцінної піврічної школи жестової мови, наприкінці якої слухачі курсів пройдуть профільні "іспити" та отримають відповідні дипломи з мокрими державними печатками.