Асамблея Діячів Культури України
На початку лютого 2014 року з митців, культурних та творчих активістів Євромайдану, представників столичної й з інших міст української інтелігенції було створено Мистецьку Сотню, а пізніше всі вони об'єдналися та створили власну Асоціацію Діячів Культури України, потужний громадський орган.
На сьогоднішній день, АДКУ окрім своєї самостійної діяльності, також є своєрідним дорадчо-консультаційним органом Міністерства культури і туризму України.
З початку березня 2014 членом національної Асоціації Діячів Культури України став і Оргкомітет щорічної Художньої Премії серед учнів і шкіл "Золотий Пензлик", аби спільно з однодумцями ще краще й якісніше впливати на розвиток культури в нашій країні з досвідчінішими колегами й однодумцями.
Асамблея діячів культури України (АДКУ) – це громадський рух, учасником якого може стати будь-хто, хто бажає зробити свій вклад в культуру. Для функціонування Асамблеї важливо бути присутнім на ній фізично задля спільного обговорення питань та прийняття рішень консенсусом. Базовим принципом та методом роботи АДКУ є самоорганізація. Люди не діляться на керівників і виконавців.
Учасники Асамблеї не пропонують іншим, що треба зробити, а ініціюють дії самі. Ініціативність з боку діючих членів та оповіщення один одного про діяльність спільноти підтримує розвиток руху. Учасники можуть долучатися до робочих груп, а також самі пропонувати створення таких робочих груп. Робочі групи створюються самоорганізовано навколо важливих питань як нагальних, так і стратегічних.
Кожен учасник Асамблеї може спровокувати та координувати робочу групу (заявити про це на загальних зборах Асамблеї або на сторінці у фейсбуці) за обраним напрямком (не тільки за галузями, але і за функціями або світоглядом).
Єдиний спосіб впливати на рішення Асамблеї – це долучитися до неї і працювати. Учасники, як індивідуально, так і як представники робочих груп беруть активну участь в роботі Асамблеї як наживо - так і онлайн в мережі інтернет. Мета роботи Асамблеї – координація культурних процесів, створення прозорих відносин між їх учасниками, інституціями та культурної галузі загалом, збір та генерування культурних ідей.
Прозорість бухгалтерії та розподілення коштів, аудит задля неможливості вчинення корупційних махінацій у сфері культури. В обов’язки та завдання АДКУ також входять дорадча функція. Учасники Асамблеї приймають рішення консенсусом, голосують не за принципом хто – "за", а хто – "проти". Хто виступає "проти" – має аргументувати свою позицію. Діяльність Асамблеї, а також робочих груп є відкритою.
На відповідній сторінці Фейсбук відбуваються обговорення, публікуються відео та аудіо записи та/або підсумки зустрічей.