Майстер-клас від Юрія Бови


національний форум запоріжжя Завжди цікаво отримувати якісний досвід вдалих громадських та державних ініціатив, спілкуватись з професіоналами своє справи та, в подальшому, використовувати на практиці апробовані та вже діючі моделі з державотворчих питань.
 
Юрій Бова, мер Тростянця, провів для запорізьких студентів освітньо-практичну лекцію з децентралізації влади та розвитку молодіжної політики.
Позаздрити навчально-практичному досвіду пана Юрія може майже кожен міський та чи сільський голова в Україні, окрім мерів Львову та Вінниці (вони ж бо теж дуже "круті" з питань місцевого самоврядування).
У жовтні 2002 року стажувався (як керівник громадської організації) у м. Луісвіль США, організоване проектом “Гармонія” по програмі “Громадські зв’язки”.
Травень-червень 2003 року навчання в Академії місцевого розвитку м. Ужгород зі стажуванням в р. Польща м. Пшемишль.
Серпень 2003 року стажування (як депутат міської ради) в громадах р. Польща по програмі „Добро локальне” (Польща).
Травень 2004 року навчання у „Школі місцевого самоврядування” м. Львів (проект ПАУСІ).
Липень 2003 року – лютий 2004 року під час реалізації проекту “Створення механізму участі громади у розробці пріоритетних напрямків розвитку м. Тростянець” проходив навчання в Центрі Разумкова та Міжнародному центрі політичних досліджень (МЦПД) м. Київ.
Серпень 2004 року – навчання в школі тренерів проекту TASIC в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства у вибраних регіонах України» - отримав сертифікат тренера.
Лютий – листопад 2006 року – навчання в Українській школі політичних студій (м. Київ) з сесією в Європарламенті (м. Страсбург р. Франція) в рамках програми „Літній університет демократії” .
Серпень 2006 року - стажування в р. Польща міських голів (Західнопоморське воєводство), вивчення досвіду Польщі в реалізації антикорупційної програми „Прозора Польща”;
Листопад 2006 року – стажування представників органів місцевого самоврядування та керівників комунальних підприємств в м. Краків (р. Польща), ознайомлення з роботою комунальної галузі та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Листопад 2007 – квітень 2008 року - навчання в сертифікаційній програмі для фахівців з залучення іноземних інвестицій в рамках проекту «Економічний розвиток міст» (USAID) з недільним стажуванням в р. Чехія.
 
Як сказав пан Бова, політика невід'ємна від громади й її життя, а ті, в свою чергу, від якості проживання на рівні міста, району в місті, під'їзду в будинку та квартири. А от покращити їх може кожен та кожна шляхом самоорганізації та співпраці - неймовірний потенціал Українського Народу показала Революція Гідності, коли десятки мільйонів раніше незнайомих людей стали однією дружньою родиною в боротьбі, спочатку, проти узурпатора, а потім - зовнішньої агресії.
Торкнулися під час бесіди й тем енергозбереження. За словами Юрія Анатолійовича, розпочати можна з найпростішого - замінити в під'їзді лампи на енергозберігаючі, але не просто їх вкрутити, аби постійно горіли, а поставити на них детектор руху, аби світила вона виключно за потреби. Цю ідею було ним покладено за основу проекту «Впровадження енергозберігаючих заходів в місцях загального користування житлового фонду м.Тростянець», за підтримки проекту «Євразія», ОБСЄ в Україні, ідейником і керівником якого він став у 2007 році. .
 

* Плануєте дізнатись значно більше з врегулювання та демократизації виборчого процесу в Україні, отримати нові якісні знання, професійні та творчі зв'язки? - тоді ознайомтесь з вимогами до участі в нашому національному Форумі та подавайте на нього заявки!)