Мы в соцмережах
        

Сліпий музей, подарунки та дактиль - як ми взяли участь в фестивалі "Хортиця Фрідом 2019"

Головна || Наші проекти


Неймовірні емоції, найдивніші вирази обличчя та відчути світ на повну

хортица фридом 2019
31 серпня та 01 вересня 2019 року в Запоріжжі відбувся щорічний комплексний фестиваль "Хортиця Фрідом 2019".
Однією зі складових проєкту стала велика освітньо-практична локація - Ярмарок соціальних ініціатив, організаторами якої стали ГО "Платформа" та GROWMADA.
Участь в ярмарку взяла й наша ЗОМОГ "Наше щасливе життя" з власною інклюзивною територією під гаслом "Відчуй світ на повну".
 
Кожна громадська організація мала можливість зареєструватись на цей ярмарок та запропонувати організаторам креативний підхід до донесення соціально важливої інформації до громадян.
Ми, спираючись на багаторічну роботу з молоддю як зі звичайним здоров'ям, так і з особливими фізичними потребами, вирішили створити не просто показати на екрані чи стіннівці звіти з наших попередніх проєктів і заходів, а допомогти всім охочим вивчити на місці дактиль (жестову абетку, ручний алфавіт глухих) та надати спробу всім відчути себе на декілька хвилин сліпими та по-новому "подивитись" на оточуючий світ.
Для першого ми роздрукували відповідні кольорові пам'ятки, для другого - зібрали "сліпий музей".
 
Згідно правилам всього Ярмарку, усі відвідувачі отримували за проходження "дистанції" спеціальний браслетик, які зібравши у різних організацій на дистанціях, можна було обміняти на приємні подарунки від організаторів, типу сквіші, торбинки "шопери", футболки, канцтовари, мильні бульбашки та карімати.
сліпий музей
Сліпий музей - це об'ємний чорний непрозорий куб, до якого кладуться до двох десятків безпечних побутових предметів, які "відвідувачі" мають намацати, відгадати й озвучити.
Що цікаво, звичайний масажний м'ячик з шипами більшість руками "бачили" як їжака, дерев'яний макогон (товтушка) - як кеглю, зламану скалку, світлову гранату (?!?) та, навіть, ділдо (🤣), м'який іграшковий песик і клубок ниток у них оживали, а гіпсова черепашка, навпаки, заспокоювала..
 
Спостерігаючи за всим цим протягом 2х днів та чуючи враження "відвідувачів" нашого музею, для дорослих і малих це дійсно були неймовірні емоції, на їхніх обличчях ми бачили найдивніші вирази, коли щось "ух" потрапляло їм до рук, а довгенька черга навіть тоді, коли всі навколишні ГОшки вже зібрались та пішли підказували нам, що наша локація - одна з найзахоплююших.
Бо всім іншим було цікаво, чого так верещать і сміються всі ті, хто засовував руку до чорного кубу, а до цього сиділи з розумними задумливими обличчями.
А потім щасливими та вдячними йшли та кликали своїх друзів "відчути світ на повну" та "відгадати щось неймовірне".
 
Щиро вдячні організаторам, колегам і відвідувачам за 2 дні неймовірних вражень, після яки, само собою, всі відпочивали на зірковому концерті.
 


Інформація - ЗОМОГ

 
Поділитись з друзями

 
Почитати наші новини
To Top