Квіткові скульптури та вертикальне озеленення

У 1953 році в Парижі народився дуже цікавий творчий чоловік - ботанік, турист, винахідник та художник - Патрік Бланк.
Він вигадав те, що й так існувало в природі - зелені стіни. Тільки в дикій природі рослини зростають хаотично, навмання, так би мовити, а Патрік вигадав створювати цілі велетенські композиції, поєднуючи аеробні рослини, - ті, яким не потрібен грунт для життя та росту - мох, деякі види плющів, папоротів й т.п.
 
конкурс малюнків золотий пензлик конкурс малюнків золотий пензлик
 
До фасаду будівель чи внутрішніх стін Патрік монтує просту металічну раму з тонким шаром полімерної повсті (войлок - рос.) з капілярною будовою, по якій тече вода з розчиненими добривами. І саме в цю "конструкцію" висаджують саджанці та висівають насіння майбутніх зелених "шпалер".
При цьому жодних важких горщиків з землею та довжелезні шланги з водою не потрібні :)
 
конкурс малюнків золотий пензлик конкурс малюнків золотий пензлик
 
Такі конструкції вже прикрасили мости, фасади, станції метро, інтер'єри театрів й корпорацій - Гонконг, Тайпей (Китай), Сідней, Сінгапур, Лондон, Тулуза (Франція), Тбілісі, Мадрід, Нью-Йорк, Париж.
 
конкурс малюнків золотий пензлик конкурс малюнків золотий пензлик

Більш звичні для нас не "зелені" стіни, а великі композиції та скульптури з квітів.
Інколи ними прикрашають двори, парки, майдани... а інколи навіть проводять цілі фестивалі, на яких майстри з озеленення, квіткового та ландшафтного дизайну змагаються поміж собою в цій майстерності.
Створюються такі шедеври з моху, підстрижених кущів та кущиків, а також шляхом тісного компонування десятків і сотень горщиків з квітами однакових та різних видів, кольору та розміру.
 
конкурс рисунков золотий пензлик конкурс рисунков золотий пензлик

Відбуваються такі фестивалі на Україні в Києві, Львові й Пірогово, але най-най відоміший на весь свій фестиваль квіткових скульптур відбувається щорічно в Монреалі (Канада).
Зі всього світу туди з'їжджаються "себе показати й на інших подивитися" сотні тисяч туристів, флористів й дизайнерів.

конкурс рисунков золотий пензлик конкурс рисунков золотий пензлик