Чим унікальна Україна?

Твір учнів Старобільської гімназії

Старобільська гімназія, Золотий Пензлик
Чим унікальна Україна? Що є такого в нашій державі, чого немає в інших? Чим, або ким пишається український народ? Ці питання повстали перед учнями Старобільської гімназії, коли вони почули про конкурс «Краса та розум України». Відповіді не забарилися.
 
У нас самі найкращі краєвиди, оспівані в піснях та описані в віршах. Гори, луги, галявини, озера, моря, річки вже багато тисячоліть надихали, надихають і будуть надихати.
У нас живуть дуже талановиті люди, які створюють власними руками унікальні речі. Наша косівська кераміка та петриківський розпис в 2012 році були номіновані до Репрезентативного списку нематеріального культурного надбання людства (Юнеско).
А які в нас унікальні музичні інструменти? Наші унікальні – трембіта – народний духовний музичний інструмент, довжина якого сягає до 3 метрів, та бандура – український народний струнно-шипковий музичний інструмент, кобза — старовинний український національний струнно-щипковий музичний інструмент з родини лютневих.
А запальний унікальний український танець гопак? Характерною рисою якого є демонстрація сили, спритності, героїзму і шляхетності. Танець імпровізаційного типу. Рухаючись парами по колу, хлопці змагаються у спритності. Дівчата їх заохочують до все новим трюкам, а потім, танцюють ліричну частину. У фіналі гопак знову бурхливий, іскрометний і темпераментний. До специфічних рис гопака слід віднести шпагат у стрибку, коли ноги і руки розносяться в різні боки. Також присутній фігура «павучок», коли танцюрист навприсядки спирається ззаду на руки і викидає ноги вперед, пересуваючись по сцені.
 
А Тарас Шевченко – наш славетний український поет, прозаїк, художник, етнограф, який прославив Україну на весь світ. Багато чого унікального можна було написати про цю видатну постать, але вдумайтесь тільки в цю цифру, в світі пам’ятників Тарасу Шевченку встановлено - 1256! Чи є в світі подібні митці? Ним пишалася б будь-яка інша країна, але він наш, український!
А скільки оповідань, байок, переказів ми знаємо про мужніх Запорізьких козаків? Про їх швидкі та маневрені човни, про техніку бойових мистецтв, та про подвиги. Хто в Україні не знає про подвиги запорізьких козаків?
Славиться Україна вродою своїх дівчат. Пишається, що найкрасивіші, найгарніші дівчата живуть в Україні!
Старобільська гімназія, Золотий Пензлик А які в нас унікальні свята? А які унікальні атрибути свят! Писанка – найоригінальніший витвір мистецтва. Маленьке диво символ язичницької та християнської культур. Конденсує в собі багато символічного значення. В багатьох європейських країнах встановлені пам’ятники писанці. А в Канаді в місті Вегривіль встановлено пам’ятник нашій українській писанці, як символу Канадської кінної поліції.
В місті Коломия, що на Івано-Франківщині, відкрито музей писанки, в якому налічується близько 6000 екземплярів.
Цей список можна ще продовжувати і продовжувати: Киево-Печерська Лавра, українські рушники, материнська колиска, трипільська культура, Київська Русь, а українська кухня, борщ, сало…
Ще багато чого унікального можна перелічити.
Немає сумніву в тому, що Україна – велична країна! І ми учні Старобільської гімназії пишаємося тим, що ми є українці!