VII Міжнародна практична наукова конференція з патріотичного виховання

   Міжнародна конференція з розвитку патріотизму 07 та 08 жовтня 2013 року в Запоріжжі відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція з патріотичного виховання, в якій взяли участь громадські діячі, вчені, представники органів влади з 20 регіонів України, а також з Білорусі, Франції, США, Грузії, та РФ.
   У своїх доповідях спеціалісти ділилися практичним досвідом з прищеплювання, підтримки та розвитку патріотизму в дітей, молоді та дорослого населення в своїх країнах, а також проводили своєрідні майстер-класи з франдрайзенгу (залучення коштів на проекти) та розвитку міжсекторної співпраці (влада, ЗМІ, НГО, бізнес).
  Був представлений на даній Міжнародній конференції з патріотичного виховання й наш "Золотий Пензлик", як кращий багатопрофільний культурно-мистецький проект України з докладом-презентацією "Художня Премія серед учнів і шкіл "Золотий Пензлик" - щорічний культурно-мистецький проект з патріотичного виховання молоді й інвестиції в їхній подальший розвиток".
 
   Патріотичне виховання молоді "Патріотичне виховання молоді й інвестиції в їхній подальший розвиток є головною запорукою стабільного розвитку країни, демографічного зросту в ній і попередження негативних явищ, як-то трудова міграція, “відтік мізків” та підтримка різних видів експансії інших країн (мовна, політична, культурна)" - розпочав свою доповідь Голова Оргкомітету "Золотого Пензлика" Олександр Кахай.

Тези доповіді:

Патріотичне виховання молоді

Способів та засобів виховування справжніх щирих патріотів доволі багато, але найпрактичніші з них — вплив на думки молоді через конкурсну творчість.
Це можуть бути місцеві, районні, міські, обласні та загальнонаціональні творчі, культурно- та спортивно-масові змагальні проекти, а також міжнародні з промоцією України й української культури.
Ідеальний варіант всебічно охопити майбутніх свідомих громадян — поєднання в одному мистецькому проекті елементів з розвитку творчості, духовності, пропаганда здорового способу життя, масового та професійного спорту.

Патріотичне виховання молоді Саме якісний всебічний вплив на підростаюче покоління має щорічний некомерційний культурно-мистецький проект — Художня Премія серед учнів і шкіл “Золотий Пензлик”, який організовано Запорізькою Обласною Молодіжною Організацією Глухих “Наше щасливе життя”.
В рамках проекту кожного навчального року відбувається конкурс-виставка дитячо-юнацьких малюнків, благодійні мистецькі фестивалі, виставки фото, картин та малюнків, спортивно-масові заходи, безкоштовні майстер-класи.
Окрім того, проект культивує живе спілкування дітей та молоді з провідними спеціалістами царин культури та шоу-бізнесу, кіно та телебачення, спорту та туризму задля професійного орієнтування та розвитку випускників освітніх та навчальних закладів всіх форм.
Патріотичне виховання молоді Має на меті проект також й соціалізацію осіб з особливими соціальними (діти-сироти, діти з багатодітних, малозабезпечених та багатодітних сімей) й фізичними (інваліди) потребами через творчість, інтеграційні й інклюзивні зустрічі, фестивалі та заходи.
 
Починаючи з 2010 року, коли було започатковано “Золотий Пензлик”, інтерес громадськості до нього з числа учнів й вихованців навчальних закладів, педагогів молодшої та середньої школи, представників профільних органів влади різних рівнів стрімко збільшується.

Якщо в 2010 році до конкурсу малюнків долучилося тільки 200 учнів з 15 шкіл Хортицького, Орджонікідзевського районів Запоріжжя та Запорізького району Запорізької області, то в 2011/2012 навчальному році вже 2987 учнів зі 179 шкіл, інтернатів та притулків Запорізької області надіслали 3657 малюнків. Золотий Пензлик - міжнародна конференція
З 1го вересня 2012 року по травень 2013 “Золотий Пензлик” вже охопив Запорізьку та Херсонську області, що дало в результаті 8213 малюнків від 5342 учнів з 529 навчальних закладів. У 2013/2014 навчальному році Художня Премія реалізується на території всієї України. Виступають її інформаційними та організаційними партнерами Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту АР Крим, Управління та Департаменти освіти всіх облдержадміністрацій та Українська Бібліотечна Асоціація.
Має проект підтримку й з боку малого, середнього бізнесу та національних корпорацій.

Золотий Пензлик - міжнародна конференція Інвестиції ж у поточний та майбутній розвиток учасників проекту — грошове преміювання 12 переможців (по 3 призових місця за 4 номінаціями) щороку, видача безкоштовних путівок до оздоровчих дитячих літніх таборів, відзнак з держпечатками, спрощення умов вступу на творчі та мистецькі спеціальності до профільних українських вишів, подальша співпраця на місцевому та національному рівнях.
Окрім особистісних інвестицій, також йдуть й загальні — кожного року в рамках “Золотого Пензлика” також змагаються за перемогу в проекті й три навчальні заклади, де “найактивніша міська школа”, “найактивніша сільська школа” та “найактивніший притулок/інтернат” також отримують цінні призи та подарунки, якими в подальшому можуть користуватися їхні учні та вихованці. Це сучасні комп'ютери та набори фарб Золотий Пензлик - міжнародна конференція і колорантів “Caparol” для ремонту та/чи оздоблення кабінетів малювання, набори зі спортивного інвентарю шкільним спортивним залам, набори журналів і книжок шкільним бібліотекам, безкоштовні курси та тренінги для учнів та вчителів різних професій (нещодавно провели для вчителів фізкультури й майбутніх фізруків спортивний фестиваль “Від гри — до спорту” на стадіоні “Локомотив” Класичного Приватного Університету)...
Проводяться й позашкільні заходи - “Чарівна лава кіно та дитинства” (розпис паркових лав Хортицького району м. Запоріжжя), благодійні щорічні фестивалі “ Казкові Передзвони” та “Файнокрай”, на яких діти виступають на одній сцені з великими зірками шоу-бізнесу та естради (Ніна Матвієнко, Стас Шурінс, Дмитро Скалозубов), "Дні здоров'я” та спортивні змагання, де молодь та діти можуть на повну розкритися через вокал, танці, театральне мистецтво та оригінальні жанри. Золотий Пензлик - міжнародна конференція

Як підсумок, хотілось би наголосити, що Художня Премія серед учнів і шкіл “ Золотий Пензлик”, пронизуючи всі сфери життя, через творчість сприяє активізації громадської активності молоді, почуття любові до рідного краю та України в цілому, волонтерства та благодійності, толерантності й інклюзивних процесів, вносячи матеріальні та нематеріальні інвестиції в майбутнє нації".